Lokalizacja

Atutem Apartamentów Jaworowa jest ich korzystna lokalizacja. Budynek, w którym znajdują się mieszkania usytuowany jest przy ul. Jaworowej 2c, na uboczu Brennej, a jednocześnie w dogodnej odległości (ok 1,2 km) od centrum miejscowości wraz z jej atrakcjami (dyskont spożywczy Biedronka, Urząd Gminy, poczta, restauracje, kościół, szkoła podstawowa, park linowy, amfiteatr, minigolf zamiennie z lodowiskiem w sezonie zimowym, boiska sportowe i hala sportowa), zaledwie 50 m od rzeki Brennicy i głównej ulicy (ul. Bukowa) przebiegającej przez Brenną. Dojazd do posesji nie przysparza żadnych problemów, nawet zimą.

Budynek znajduje się u stóp góry Błatnia (dojście do szlaku ul. Jaworową i ścieżką przez las), vis a vis Góry Kotarz. W okolicy znajduje się też wiele innych popularnych szlaków turystycznych (Trzy Kopce, Przełęcz Karkoszczonka, Stary Groń, Orłowa) oraz tras Nordic Walking. Amatorzy narciarstwa mają do dyspozycji lokalne wyciągi narciarskie Pod Starym Groniem (1,5 km) i Świniorkę (8 km), jak również trasy narciarskie zlokalizowane w Wiśle (25 km), Ustroniu (15 km) czy Szczyrku (50 km). Miłośnicy sportów wodnych mają do dyspozycji przystań wodną Hołcyna (3 km) oraz przystań kajakową Leśnica (5 km) oraz rzekę Brennicę.

W okolicy znajdują się też liczne ścieżki rowerowe oraz jedna z największych stadnin hucułów w Polsce. Latem organizowane są tutaj przejażdżki bryczką, a zimą kuligi. Region przyciąga też coraz większe rzesze amatorów biegania, dla których organizowane są górskie zawody biegowe. Brenna i jej okolice mogą stać się również ciekawym miejscem do zwiedzania i zajęć dydaktycznych za sprawą takich atrakcji jak: Muzeum Zofii Kossak-Szczuckiej (11 km), Chlebowa Chata (7 km) czy Kozia Zagroda (1,2 km).

Brenna jest doskonałym miejscem do odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Krystalicznie czysta rzeka, dostępność szlaków górskich, szereg atrakcji na każdą porę roku, a przy tym wszystkim brak tłoku sprawiają, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!